• info@egonomist.net
logo

Hakkımızda

Misyonumuz  

Hayallerini gerçekleştirmek herkesin hakkı

Bireylerin potansiyellerini performansa dönüştürerek, kendilerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla geçerliliği ve güvenilirliği kanıtlanmış bilimsel ölçümleme araçları ile firmalar, iş profesyonelleri, öğrenciler ve danışmanlar için rehberlik ekosistemi oluşturmak.

 

Vizyonumuz  

Bireylerin 2026 yılına kadar dünyanın ilk yapay zeka ile yaşam boyu rehberlik ekosistemine sahip lider markası olmak.

 

Hikayemiz  

Egonomist sistemi; insan denen varlığın potansiyeli ile iş arasındaki ilişki referansı ile dünya ekolleri olan Ennegram ve Mayerbriggs, ABD Yetkinlik Gelişim Enstitüsü ekollerinin sentezi olarak çalışılmış ve yapılan iş analizleri ile ilişkisi üzerine kurulmuştur. Özetle Ego ile Ekonomi arasındaki ilişki çalışılmıştır.

Egonomist sisteminin kurucu olan Prof. Dr. Selim Uzunoğlu, Sinan Gültekin, Yusuf Karabulut bu teorinin “Sıfır Merkez Liderlik Envanteri” değerlendirme formunu ölçümlenebilir hale getirerek ortam, davranış ve motif ilişkisinde “Sıfır Merkez Liderlik” ve "Egonomist" raporları ile kişilerin işe tutunma kuvvetleri raporlarını geliştirmişlerdir.

Bu model ile Türkiye'nin birçok uluslararası ve ulusal şirketleri bu çalışmalar referansı ile kurumsal ve bireysel kariyerlerine yön vermişlerdir.

EGONOMİST;  BAM LTD. ŞTİ şirketi markası olup 2009 yılın da Sinan Gültekin tarafından kurulmuştur.